Ciekawe miejsca na Helu

W biurach turystycznych rok w rok odbywają się zawody, kto zdobędzie więcej ludzi. Ogromną popularnością cieszą się wycieczki za granice, do Egiptu, Chorwacji, Francji, czy Hiszpanii. Co ciekawe do Polski na wakacje też przyjeżdża dużo osób? Nie tylko Polacy widzą uroki swojego kraju. Jednym z polecanych miejsc na urlop w Polsce jest półwysep Helski. Dlaczego? Może, dlatego że jest tam dużo zabytków, ma wiekową tradycję, albo po prostu ma swój własny osobisty urok. Co można zobaczyć na półwyspie Helskim? Ponieważ jest to miejsce nad morzem można oglądać zwierzęta morskie szczególnie foki w fokarium.
Skoro już uzgodniliśmy, że znajdują się tam foki to znaczy, że jest tam też dużo ryb. Co oznacza z kolei, że musi znajdować się tam muzeum rybołówstwa. W 2006 roku otworzono muzeum obrony wybrzeża gdzie są udostępnione dwa największe obiekty poniemieckie między innymi trzydziestometrowa wieża kierowania ogniem i stanowisko artyleryjskie baterii Schleswig-Holstein. Dużą popularnością cieszy się zatopiony wrak kutra „Bryza” K18 znajdujący się 18 metrów pod powierzchnią wody i 200 metrów od brzegu. Inną atrakcją jest potężna latarnia morska wysokości 41,5 metrów, a jej światło widać z odległości nawet 18 mil morskich.
Na jej szczycie znajduje się udostępniony dla turystów taras widokowy, z którego przy dobrej pogodzie można nawet zobaczyć Gdańsk i część półwyspu Helskiego. Latarnia jest idealną repliką tej wysadzonej przez polskich saperów w 1939 roku, ponieważ stanowiła idealny celownik dla niemieckich artylerii. Atrakcją idealną dla ludzi kochających przyrodę i potrafiących cieszyć się pięknymi krajobrazami jest ścieżka rowerowa Hel – Jastarnia. Długość ścieżki ma 10 kilometrów. Biegnie ona wzdłuż drogi jednakże jest tak ustawiona, że zapewnia bezkolizyjny kontakt z ruchem na jezdni.
Dzięki bardzo częstej jeździe przez las mamy możliwość czuć świeże powietrze i widzieć niesamowite wprost krajobrazy.

Posted in Hel