Ciekawe miejsca w Juracie

Wiele osób wybiera się na wakacje do Juraty. Jest to rzeczywiście doskonałe miejsce na wypoczynek, oraz możliwość zwiedzenia bardzo ciekawych miejsc. Jurata to jedna z części Jastarni i leży w pobliżu Helu. Jak większość nadmorskich miejscowości, ona również ma wiele fajnych miejsc do odwiedzenia. Bez wątpienia jedną z najbardziej obleganych atrakcji jest molo. Jest ono wykonane z drewna i posiada około 300 m długości . Kolejnym bardzo interesującym miejscem jest deptak, który odwiedzają codziennie w okresie letnim tysiące turystów. Można tam nie tylko zobaczyć, ciekawe budynki czy pomniki, ale również zjeść coś regionalnego oraz obejrzeć, jak wygląda kuchnia czy w ogóle restauracje w tej urokliwej miejscowości.
Nie można też zapomnieć o bardzo interesującym obiekcie, jakim jest fontanna, która przedstawia boginię Juratkę, od której nazwę wzięła miejscowość. Dla osób, które lubią pomniki, doskonałym obiektem będzie pomnik Wojciecha Kossaka. Nie można również zapominać o miłośnikach obiektów sakralnych, dla których miejscem modlitwy oraz zwiedzania będzie kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
Każdy turysta znajdzie tam coś dla siebie, oprócz tego z Juraty jest bardzo blisko na Hel, na którego niezwykłej plaży będzie można spędzić upalny dzień w orzeźwiającej kąpieli.